Aktualita: 10. 11. 2016 – BOBŘÍK INFORMATIKY

Datum: 23.11.16

Celonárodní informatická soutěž pro žáky základních a středních škol probíhá na školách, u počítačů. Každý soutěžící řeší elektronický test s 15 otázkami. Bobříka lze ulovit dosažením určitého počtu bodů při testu. Nejde o prokázání mrštnosti nebo odvahy, ale o prokázání důvtipu, schopnosti přemýšlet a rozumět světu počítačů.

V kategorii Mini (5. ročník) zvítězil Matěj Trtek před Jakubem Karlíkem a třetí místo obsadila Barbora Sahajová.

V kategorii Benjamín (6. a 7. ročník) zvítězila Sára Krenželoková, druhý byl David Stojaspal a třetí místo obsadil David Hadrava (všichni ze 7. třídy).

V kategorii Kadet (8. a 9. ročník) zvítězila Běla Ondrová, na druhém místě se umístila Tereza Šimčíková a na třetím Ondřej Bartoš, všichni z 9. ročníku. Dalšími úspěšnými řešiteli v této kategorii jsou Patrik Janča, Klára Pagáčová a Pavlína Adamcová z 9. třídy a Marek Matras, Tomáš Sláma, Aneta Kadlčíková, Erika Janovská, Diana Mičulková a Dominika Vykydalová z 8. třídy.