Aktualita: 10. 6. 2010 – Osmé třídy na výletě

Datum: 21.06.10

10. června se vydaly obě osmičky na výlet do Olomouce a na Svatý Kopeček. I když téměř každý už zoologickou zahradu na tomto místě navštívil, výlet je výlet, a tak nás bylo dost.

Chytli jsme krásné počasí a náladu nám nezkazila dávno ověřená zkušenost, že řidič se nedovedl zorientovat a hledal místo k parkování velkého autobusu.

Protože se jednalo o poznávací výlet, začali jsme prohlídkou olomouckého dómu svatého Václava. Byli jsme objednáni, a tak nás čekal průvodce, který nás provedl celým chrámem a podal podrobný výklad. Zaujala nás krásná gotická architektura s barevnými vitrážemi a typickými prvky tohoto slohu. Podívali jsme se na místo, kde byl zavražděn poslední Přemyslovec král Václav III.

Poté jsme se vydali na náměstí, kde jsme si prohlédli radnici s orlojem, kašny a mariánský sloup zařazený mezi památky UNESCO. Následoval rozchod a pak odjezd na Svatý Kopeček.

Bazilika minor na tomto památném poutním místě má slavnou historii, a navštívil ji dokonce papež Jan Pavel II. Zoologickou zahradu jsme si prošli podle vlastních představ a odjeli jsme do nákupního centra Olympia, abychom přivezli domů „vítané“.

Dorazili jsme mírně unavení velkým vedrem, ale spokojení.