Aktualita: 11. 2. 2020 – PŘÍRODOVĚDNÉ SOUTĚŽE

Datum: 14.02.20

HLEDÁME MLADÉHO CHEMIKA

Koncem listopadu se žáci 9. ročníku zúčastnili školního kola celorepublikové soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR. Do 2. kola postoupili Zuzana Petrášová (9. A), Kateřina Strommerová a Ondřej Kozelek (oba 9. B). Zde formou písemného testu prokázali patřičné vědomosti z oboru chemie a všichni tři se probojovali mezi nejlepší mladé chemiky do regionálního finále, které proběhlo 11. února v laboratořích SPŠ Otrokovice. Tentokrát se soutěžilo v praktických chemických dovednostech.

Po splnění nelehkého laboratorního úkolu se Zuzana Petrášová umístila na 9. místě, Kateřina Strommerová na 14. místě a Ondřej Kozelek na 18. místě.

FYZIKÁLNÍ OLYMPIÁDA

V pátek 24. ledna se konalo okresní kolo fyzikální olympiády. I letos jsme navázali na úspěchy z posledních let. V kategorii F žáků 8. ročníku obsadil 4. místo Matěj Trtek z 8. A, 6. místo Jakub Karlík z 8. B, 9. místo Aneta Jančová z 8. A a dalšími úspěšnými řešiteli se stali Josef Mikulec a Petra Chvílová. V kategorii E žáků 9. ročníku se úspěšnou řešitelkou stala Zuzana Petrášová z 9. A.

Vzhledem k tomu, že dalšími účastníky byli převážně žáci gymnázií, je to velký úspěch.

SPEEDMAT

V 21. kole celostátní matematické soutěže Speedmat se mezi nejúspěšnějšími počtáři umístili ve svých kategoriích Pavla Julia Jančová a Marek Reich z 6. A, Dominik Škrabálek z 6. B, Jakub Karlík z 8. B a Matěj Trtek z 8. A, který se stal 4. nejúspěšnějším počtářem v republice v této soutěži a získal batůžek, který může dostat jen 10 nejlepších soutěžících.