Aktualita: 12. – 14. 11. 2020 – ETWINNINGOVÁ KONFERENCE ONLINE

Datum: 16.11.20

Online Conference 2020 – Shared leadership: towards an eTwinning School approach

Ve dnech 12. – 14. listopadu měla v Praze proběhnout tematická konference pro eTwinningové školy, ale z důvodu pandemické situace se konference konala pouze on-line. Hlavním cílem setkání více než 200 účastníků z různých částí světa bylo pochopení inovativních přístupů eTwinningových škol. Jaké jsou hlavní priority těchto škol? Sdílené vedení, vzájemné propojení žáků, učitelů, rodičů, různých spolků, vedení obcí a měst, které přinese profit pro celou společnost. Díky otevřenosti názorů, schopnosti spolupráce, vzájemné komunikace, prohlubování jazykové vybavenosti, využití nových ICT budou naši žáci schopni dobře obstát v konkurenci svých vrstevníků, učitelé zvýší svoji profesionalitu na úroveň evropských standardů a dojde k celkovému zlepšení vzájemné interakce všech účastníků společenského dění. Setkání se zúčastnili také zástupci Evropské komise, kteří se věnují oblasti vzdělávání a realizace projektu Erasmus, díky němuž dochází k vzájemné výměně účastníků partnerských zemí tzv. mobilit ať už na straně učitelů nebo i studentů. Kromě zajímavých přenášek jsme mohly své zkušenosti obohatit v různých workshopech. Bylo velmi motivující slyšet, jak probíhají eTwinningové projekty u našich evropských partnerů, díky příkladům dobré praxe jsme načerpaly ze studnice nových aplikací, které se velmi vhodně dají využít třeba při distanční formě vzdělávání.

Věříme, že nezůstane jen u myšlenek, ale že nabyté zkušenosti posunou naši nivnickou školu dál, aby mohla s hrdostí nést jméno J. A. Komenského.