Aktualita: 12. 5. 2022 – 4. A V MUZEU

Datum: 23.05.22

Ve čtvrtek jsme se celá třída 4. A vydali autobusem do Muzea J. A. Komenského v Uherském Brodě. Při prohlídce jsme si připomněli výuku z vlastivědy. Vystavené předměty a obrazy se nám líbily. Nakonec jsme si pouštěli na televizi Dějiny udatného českého národa. A potom nám paní učitelka koupila zmrzlinu. Výlet se mi líbil. (Adam Trtek, 4. A)

Jeli jsme autobusem do Brodu do Muzea J. A. K. Přijeli jsme tam a tam v tom muzeu byl takový příběh z historie a k tomu jsme ještě měli pracovní list, kde jsme měli podle toho zjistit a doplňovat nějaké otázky. Úplně vzadu v muzeu byla televize a tam jsme si pouštěli díly Udatného národa českého, třeba život J. A. Komenského nebo 30tiletou válku atd. Spoustu jsem si tam zopakovala nebo zjistila, co jsem nevěděla. Bylo to tam super. (Charlota Dúbková, 4. A)

Ráno jsme vyjeli v 9:00 linkovým autobusem. Paní učitelka nás naučila číst jízdní řád. Jeli jsme autobusem, až jsme dojeli na náměstí k Amosu. Vystoupili jsme z autobusu a šli do kopce směr muzeum. Pak jsme vstoupili do muzea a bylo tam krásné leporelo. Cestou zpátky nám paní učitelka koupila zmrzlinu. Výlet se mi moc líbil. (Jakub Pilát, 4. A)