Aktualita: 16. 11. 2018 – STAŇ SE DIPLOMATEM

Datum: 21.11.18

Jako jedna z pouze tří základních škol Zlínského kraje jsme byli vybráni k účasti v projektu Staň se diplomatem.  Tuto akci pořádá Asociace pro mezinárodní otázky a uskutečňuje ji pouze ve čtyřech českých krajích, letos byl vybrán i náš kraj.  Projekt „Staň se diplomatem“ je určený pro žáky 8. a 9. tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií.

Základní školu v Nivnici reprezentovala vybraná skupina šesti žáků. Ani v konkurenci studentů z víceletých gymnázií se naši žáci neztratili.

Simulace trvala celý den a byla rozdělena na dvě části. Nejdříve byly žákům interaktivní formou poskytnuty základní informace o výzvách, se kterými se mezinárodní společenství potýká. Byla jim představena Organizaci spojených národů a její nejdůležitější orgány. Zvláštní důraz byl kladen na seznámení se s činností Rady bezpečnosti OSN a její rolí při řešení mezinárodních konfliktů.

Potom se žáci vžili do role diplomatů jednajících v Radě bezpečnosti OSN. Zasedli v tomto simulovaném orgánu a pokusili se na základě informací z dopoledních přednášek a připravených materiálů vyřešit konkrétní mezinárodní konflikt.

Děkujeme šesti odvážným, kteří naši školu úspěšně reprezentovali.