Aktualita: 18. 12. 2014 – VÁNOČNÍ JARMARK

Datum: 22.12.14

Ve čtvrtek 18. prosince se konal v tělocvičně základní školy vánoční jarmárek.

Připravili ho a uspořádali naši páťáci. Vyrobili si doma různé věci, např. vánoční svícny, ozdoby, dekorace, přáníčka, jmenovky, štěstíčka, šperky, dokonce i napekli perníčky a vánoční cukroví. Zboží na prodej bylo krásné, radost pohledět. Opravdu se jim to povedlo. Důkazem toho byla příjemná vánoční atmosféra, ale i velký úspěch jarmárku – vybralo se neuvěřitelných 7 706 Kč.

Výtěžek poputuje do Konakry v Guinei devítiletému chlapci jménem ABDOURAHIME BAH, kterého naše škola před nedávnem adoptovala. Naši páťáci mu tak zajistí na další rok vzdělání a pěkné Vánoce. Děkuji všem rodičům, kteří pomáhali s přípravou jarmárku nebo prostřednictvím svých dětí přispěli finančně na dobrou věc.

Při podzimním sběru bylo nasbíráno 4230 kg papíru, za který jsme obdrželi 4 195,-Kč. Protože je čas vánoční, poslali jsme Abdourahimovi 1 430,- Kč na dárek – boty a pytel rýže.