Aktualita: 20. 12. 2017 – MŮRA NOČNÍ, PŘEDVÁNOČNÍ

Datum: 22.12.17

Tématem dnešního čtenářského klubu byla literatura s vánoční tématikou. Na své si přišli ti, kteří se rádi bojí. Společně jsme si nahlas přečetli knihu Tima Burtona Můra noční, předvánoční, prohlédli jsme si ilustrace autora v knize a dozvěděli jsme se něco nového o jeho životě a tvorbě. Kniha je první, kterou napsal, je psána ve verších.

Kniha se stala předlohou kultovního animovaného fantasy filmu s prvky hororu Ukradené Vánoce a patří k tomu nejlepšímu, co animátor, ilustrátor, básník a režisér Tim Burton vytvořil. O tom, jak se film natáčel a co znamená např. po-okénková animace, nám popovídala studentka FF MU obor filmová věda. Nakonec jsme si pohodlně lehli a tento film shlédli. „Veselé Vánoce a dobrou noc všem taky!“