Aktualita: 23. 3. 2018 – DEN S ANDERSENEM

Datum: 27.03.18

V pátek 23. března v celé republice proběhla akce Noc s Andersenem, kdy si každoročně připomínáme výročí narození Hanse Christiana Andersena, známého dánského spisovatele. Letos se do akce zapojili žáci 1. stupně.

Děti druhých a třetích tříd se seznámily s Andersenem v knihovně prostřednictvím prezentace a četby paní knihovnice, která připomněla Josefa Čapka a jeho „Povídání o pejskovi a kočičce“. Na závěr čtení v knihovně každému rozdala pohled a záložku jako památku na tento den. Moc děkujeme.
Akce Den s Andersenem pak pokračovala ve škole ve třídách, kde jsme si s dětmi Andersenovy pohádky četli, pouštěli na interaktivních tabulích nebo si o nich jen tak povídali a besedovali. Vyrobili jsme si záložky do knih a nakreslili obrázky k pohádkám, které nás nejvíce zaujaly. Den s Andersenem se nám všem moc líbil a už se těšíme na další setkání s tímto spisovatelem.

V rámci čtenářského klubu se žáci 5. třídy vydali v pátek odpoledne do Uherského Brodu. Zúčastnili se akce Ponocování s Andersenem 2018, kterou pořádala Knihovna Fr. Kožíka v Uherském Brodě. V prostoru pobočky Máj na ně čekaly knihovnice Táňa a Soňa. Připravily pro ně večer plný informací, soutěží, doplňovaček, noční hry na sídlišti a občerstvení. Naši žáci si mezi dalšími dětmi našli nové kamarády a vše proběhlo ve výborné atmosféře. V průběhu večera se zde objevila TV Slovácko, takže byli svědky opravdového televizního natáčení. Zážitků bylo mnoho, a tak se jim na konci ani nechtělo jet domů.