Aktualita: 23. 6. 2011 – ŠOHAJ ŠKOLY

Datum: 23.06.11

23. června se uskutečnila na horní škole soutěž Šohaj školy.

Soutěžící Václav Josefík a Adam Janča z 9. A, Pavel Pražan, Martin Miškar a Martin Trtek z 8. ročníku se utkali v šesti disciplínách.

Po několika slovech o sobě následoval vědomostní test z oborů matematika, jazyk český, dějepis, zeměpis, chemie a fyzika. Dále si soutěžící potvrdili své znalosti při luštění křížovky. Krátký projev na vylosované téma znamenal ověření nejen logického myšlení a vědomostí, ale také jejich vystupování na veřejnosti. Mezi náměty si hoši losovali například problematiku šikany, terorismu, homosexuality apod. Poslední disciplína, tradičně nejatraktivnější, byla promenáda v plavkách.

Jednotlivé úseky soutěžení oddělovala vystoupení žáků naší školy, a to tanečky, hra na kytaru, sólový zpěv a vystoupení pěveckého sboru „omlazeného“ budoucími šesťáky.

Vítězem se stal a titul Šohaj školy si odnáší Vašek Josefík.