Aktualita: 25. 3. 2015 – VÝPRAVA NA MEDVĚDÍ ČESNEK

Datum: 10.04.15

1. kapitola – Česnek

Výprava na medvědí česnek byla dobrá. Sbírali jsme česnek jako o závod. Když jsme doběhli k našemu tábořišti, položili jsme medvědí česnek na utěrku, vzali jsme chleba a jeden chtěl Ramu, druhý chtěl normální „lidské“ máslo a tak to šlo dál a dál. Jen Ondra z 2. B, předposlední človíček, si sice Ramu dal, ale dal si tam moc soli. A paní učitelka mu říká: „Ondro, to se nebude dát jíst.“ A Ondra říká: „Ale to se bude dát jíst!“

2. kapitola – Uklízení lesa

Ten, kdo vlastně to uklízení vymyslel, jsem byl já. Řekl jsem si, že by nebylo špatné uklízet Nivnici a její okolí. Když jsme šli se školou na medvědí česnek, tak jsme se Šimonem vzali pytle. První toho byl jeden pytel, potom ještě dvě tašky a tak to šlo dál a dál. To se paní učitelky divily, že by v dnešní době byli takoví darebáci, kteří odhazují v lese odpadky.

3. kapitola – Návrat domů

Když jsme to posbírali, šli jsme domů. To byla sranda. Když jsme šli přes potok, každý druhý „sa vyčabral“ ve vodě. Někteří šli potom radši po hlavní cestě. Když jsme došli na paintballové hřiště, paintballová kulička mně dokonce praskla v ruce. To po té kuličce máte špinavé ruky. Bylo by super, kdybychom chodili každý den na výpravu na medvědí česnek.

Vtip

Děcka jdou pomalu a já se spolužákem jdeme rychle. Jdu za paní učitelkou a říkám: „Víte, proč s Jirkou jdeme tak rychle? Protože máme sedmimílové boty.“

Jan Miškar, 2. A

Originál zápisu: Medvedi_cesnek001