Aktualita: 26. 4. 2019 – PAMPELIŠKOVÉ DOPOLEDNE

Datum: 03.05.19

V pátek 26. dubna žáčci 3. tříd strávili dopoledne u kapličky, kde pozorovali změny v jarní přírodě, kvetoucí stromy, jarní byliny a pozornost soustředili na pampelišky. Krásně žlutá louka jim umožnila pozorovat stavbu těla pampelišky, dověděli se o jejich léčivých účincích, nasbírali košíky květů na výrobu pampeliškového medu a v neposlední řadě jim pampelišky posloužily jako nekonečný zdroj zábavy. Pletly se věnečky, kluci z květů vytvářeli obrazce a loga a proběhla i soutěž o nejdelší pampeliškový řetěz. Děti se sice domů vrátily celé žluté, ale nadmíru spokojené.

A protože s velkým nasazením tuto léčivku nasbíraly, tak si další školní den pochutnaly na pampeliškovém sirupu i medu a pampelišky byly i tématem další výtvarné výchovy.