Aktualita: ŠKOLNÍ DRUŽINA NA ZAHRADĚ

Datum: 28.04.21

Návrat do školní družiny byl pro děti radostný. Děti se těšily, jak na své kamarády, tak i na paní vychovatelky.
První týden nás čekalo společné sázení s paní zahradnicí, kdy si mohly děti vyzkoušet zasadit vlastní zeleninu. Jelikož nám počasí přálo, každý den jsme byli na zahradě. Dětem se moc líbila hra “ Setonovka“, u které si procvičily nejen paměť, ale i vytrvalost v běhu.

Školní družina se rozhodla oslavit Den Země. Země dává vše potřebné pro člověka, a tak se žáci rozhodli jí to nějak oplatit. Nejdříve proběhla beseda na téma tříděný odpad. Žáci si s paní vychovatelkami popovídali, co všechno se nesmí do přírody vyhazovat a jak dlouho trvá rozklad odpadu v přírodě. Své nové vědomosti si ověřili v jednoduchém kvízu. Poděkování Zemi dále pokračovalo přípravou půdy na sadbu plodin. V záhoncích tak vyrostou cukety, dýně nebo třeba hrášek. Zpestřením byla také návštěva u holubáře, který žákům holuby ukázal a vysvětlil vše, co se chovu týče. Žákům se program moc líbil.