Aktualita: 29.4. 2015 – VÝLET DO ZOO LEŠNÁ

Datum: 18.05.15

„Na výletě do ZOO se mi líbila zátoka rejnoků. Byli krásně slizcí a menší než ve volné přírodě. Potom mě zaujalo, že v ZOO se musí pořád svítit. Je to kvůli žirafám, kdyby slyšely pod sebou malé zvíře (třeba myš), lekly by se a mohly by si ublížit. I když byla zima, výlet se nám vydařil. Cestou zpátky jsem byl unavený.“

Kuruc Lukáš, 4. B

„Do ZOO chodím velmi rád, protože mám rád zvířata. Nejvíc mě bavilo hladit si rejnoky a krmit je. Překvapilo mne, že žirafa spí jenom 20 minut za den. Líbil se mi velký pavilon, ve kterém pobíhaly opice a létali ptáci. Nad vchodem se vyhříval ještěr. Nejhezčí byl páv s roztaženým krásným ocasem.“

Honza Kautský, 4. B

„Mě zaujali nejvíce sloni a surikaty. O surikatách jsem se dověděla, že vyhrabou až 2 metry do hloubky. Sloni mě zase překvapili tím, že spotřebují až 300 kg potravy a 100 litrů vody a z toho vyloučí kilogramový bobek.“

Katka Strommerová, 4. B

Vstupné dětem hradilo SRPŠ.