Aktualita: 3. 5. 2013 – PŘÍRODOVĚDNÁ SOUTĚŽ

Datum: 12.05.13

V pátek 3. května se uskutečnilo okresní kolo soutěže zahrádkářů. Této soutěže se zúčastnilo 10 žáků 7. ročníku. V příjemném prostředí pálenice nás přivítala místostarostka Nivnice paní Marie Kománková, která soutěž zahájila a velkou mírou se podílela na její organizaci i průběhu, za což ji patří velké díky. Pro žáky bylo také připraveno občerstvení a čaj.

Samotná soutěž měla dvě části. V první části žáci ukázali své teoretické znalosti z oblasti botaniky a zejména vědomosti z oblasti zahrádkářské. Druhá část byla zaměřena na poznávání vybraných druhů rostlin (byliny, keře, okrasné rostliny, pokojové rostliny) a perličkou této části soutěže bylo poznávání předložených semínek. V teoretické části zvítězila Monika Víceníková, v praktické části Monika Mikulková a absolutním vítězem se stala Sára Drblíková, která postupuje do celorepublikového kola v Klatovech, které se bude konat ve dnech 21. – 23. června 2013.

Všem soutěžícím děkujeme za přípravu i účast, sponzorům za věcné dary, paní Kománkové za organizaci a Sáře přejeme hodně úspěchů v národním kole.