Aktualita: 30. 4. 2018 – EXKURZE V ZEMĚDĚLSKÉM DRUŽSTVU

Datum: 09.05.18

V pondělí 30. dubna naši třeťáci navštívili Zemědělské družstvo v Nivnici. Mohli projít celý areál, prohlédnout všechny používané stroje,
vylézt si na ně a nahlédnout do kabin, dozvěděli se i hodně zajímavého o jejich fungování a údržbě. Provedli nás všude, kde se chystá a skladuje krmivo pro dobytek, zjistili jsme, že téměř všechno je řízeno elektronicky a počítačovou technikou (i kombajn má autopilota). Slyšeli jsme spoustu informací o dojení a chovu dobytka, viděli jsme býka, krávy a hlavně telátka. Z nich byli všichni nadšení, protože je mohli hladit.

Nakonec nás čekalo velmi příjemné překvapení – ochutnávka čerstvě nadojeného mléka. Bylo výtečné, jak říkaly děti „mňam“!
Nevíme, kolik mléka jsme vypili, ale když jsme odcházeli nadšení a nadmíru spokojení, váha u vrátnice (3. A a 3. B + 2 paní učitelky) ukázala překvapivé číslo…

Moc děkujeme vedení společnosti, že nám tuto exkurzi umožnilo, a především děkujeme panu Bobčíkovi, který nám to celé zprostředkoval a téměř
tři hodiny se nám i se svým kolegou trpělivě věnoval.