Aktualita: 30. 4. 2021 – ČARODĚJNÁ ŠKOLA

Datum: 02.05.21

ČARODĚJNÁ ŠKOLA V 1. B

Dvoudenní projekt s tématem čarodějnic, pálení strachů, vaření lektvarů, různých čar a kouzel si užili dráčci z 1. B. Téma i práce je zaujala a bavila. Nechyběl recept na lektvar síly ani čarodějné kostýmy. Byly to nádherné dna dny velmi zajímavé on-line výuky.

ČARODĚJNÁ ŠKOLA V 2. B

Žáci z 2. B zjistili, že nepozornost ve škole, porušování pravidel a neposlouchání dospělých se nevyplácí nikomu, ani čarodějnicím. Přesvědčily je o tom dvě nejznámější čarodějnice – Saxana, která musela být za trest 100 roků po škole a Malá čarodějnice od Otfrieda Preusslera. Ta dostala rok na to, aby nastudovala kouzelnickou knihu a stala se z ní dobrá čarodějnice. Příští rok 30. dubna ji čeká těžké přezkoušení před kouzelnickou radou.

PÁLENÍ ČARODĚJNIC

Ve školní družině se děti nenudí, zábava je čeká každý den. Pálení čarodějnic je takovou typickou událostí, kterou děti milují. A ani letos jsme si to nemohli nechat ujít. Děti si vyrobily nádherné čarodějnice z plastových kelímků, nakreslily si tu nejděsivější čarodějnici, vyslechly si čarodějnické historky a na školní zahradě je čekaly úkoly na jednotlivých stanovištích. Počasí vyšlo nádherně, a tak si děti tento den mohly naplno užít.