Aktualita: 7. 11. 2019 – OSVĚTIM, KRAKOV

Datum: 11.11.19

Ve čtvrtek 7. 11. 2019 jsme se vydali s našimi deváťáky na dalekou cestu do Osvětimi. Cílem tohoto zájezdu bylo přiblížit naší mladé generaci atmosféru 2. světové války právě návštěvou jednoho z mnoha koncentračních táborů. Zde je na památku hrozných událostí vybudováno muzeum, kde si denně tisíce lidí připomínají a uctívají v tichosti miliony obětí nacistického režimu. Abychom neodjížděli domů se smutkem a bolestí, byla pro nás připravena ještě druhá část programu a to prohlídka města Krakov – hradu Wawel, nábřeží řeky Visly, Jagelonské univerzity a hlavního náměstí v Krakově s tržnicí, která je zapsána do světového seznamu kulturních památek Unesco. V celou hodinu nám z věže zatroubil trubač a s typickým preclíkem jsme odjížděli v 17. hodin z Krakova domů.