Aktualita: BADATELSKÝ KLUB

Datum: 04.11.21

Mladí badatelé poznávají přírodu svými smysly. Vytvořili si vlastní umělý ekosystém z přírodních materiálů a doplnili jej živými organismy. Ekosystémy fungují.

Určovali rostliny z naší květnaté louky pomocí nových klíčů, botanických publikací a naučné tabule. Sbírali některé zástupce rostlin, se kterými budou dále pracovat.

Žáci naší školy opět vysadili cibulky krokusů v rámci projektu Krokus – na připomenutí dětským obětem holokaustu. V každém roce se projektu zúčastní více než 55000 studentů z Irska a Evropy. Jejich žlutá barva květů nás odkazuje na žlutou Davidovu hvězdu, kterou museli nosit Židé během 2. světové války. V době květu si připomeneme Mezinárodní den památky obětí holocaustu (27. ledna).