Aktualita: BESEDY PRO ŽÁKY 2. STUPNĚ

Datum: 09.03.17

V letošním školním roce se žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili besedy v Uh. Brodě „Jak se nestát obětí sociálních sítí“. Dnes je nebezpečí zneužití na sociálních sítích velké, proto byly děti seznámeny s tím, jak se mají chovat a zabezpečit své stránky tak, aby ke zneužití nedošlo.

Pro šesťáky proběhla beseda s panem Pakostou na téma „Kyberšikana“. Opět se jedná o velké nebezpečí dnešní doby, kdy pod rouškou anonymity mohou být děti ohroženy šikanou prostřednictvím počítačové techniky.

Žáci 8. a 9. ročníku se zúčastnili besedy s novinářem, spisovatelem a reportérem Josefem Klímou v KD v Uherském Brodě na téma: „ Zločin kolem nás“. Přednáška o kriminalitě mládeže vycházela ze skutečných případů a nabádala mladé, k čemu je může  dovést „byť jen jedno nerozvážné ano, hádka, poprvé a naposled, …“.  Zajímavé a poučné povídání vzbudilo v dětech pozornost a dalo jim ponaučení do života.

Na všechny besedy žákům finančně přispěl Spolek rodičů a přátel školy.