Aktualita: BOBŘÍK INFORMATIKY

Datum: 28.11.22

Začátkem listopadu se vybraní žáci naší školy zúčastnili celostátní soutěže Bobřík informatiky. Je to soutěž zaměřená na rozvoj logického myšlení, žáci odpovídají na otázky z oblasti algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti.

Každý soutěžící má na začátku 48 bodů a celkem mohl získat 192 bodů. Úspěšným řešitelem se stal ten, kdo získal aspoň 120 bodů.

Soutěžilo se ve 3 kategoriích – Mini, Benjamin a Kadet.

V kategorii nejstarších žáků zvítězil Dominik Škrabálek z 9. B před Davidem Machalíkem z 9. A a Jiřím Miškarem z 8. B.

V kategorii mladších žáků zvítězil Metoděj Ondra ze 7. A před Alicí Škrabálkovou ze 7. A a Nelou Jančovou ze 6. A.

V kategorii nejmladších žáků zvítězila Kročilová Šárka z 5. B před Šimonem Borýskem a Lucií Kočicovou z 5. A.