Aktualita: ČERVEN – PROJEKT 5. B

Datum: 25.06.12

Minulý týden žáci 5. B dokončili projekt „Cestujeme po Evropě s CK Zikmund a Hanzelka“.

Ve druhém pololetí jsme v hodinách vlastivědy probírali Evropu. Žáci v průběhu výuky přinášeli tolik časopisů, knih, referátů a různých zajímavostí, že by byla škoda je jen tak vyhodit. A tak vznikl projekt, který trval 6 týdnů. Žáci se rozdělili do šesti skupinek a každá si vylosovala svoji evropskou oblast. Jako správná cestovní kancelář se starala o své „přežití“ a pro své potencionální klienty připravovala prezentace a katalogy, v nichž se snažili ostatním přiblížit vše, co o daném území zjistili. Pracovali s encyklopediemi, atlasy, slovníky a internetem. Dověděli se tak mnohé o geografii, politickém systému, památkách a seznámili se se zajímavostmi několika evropských zemí.