Základní škola a mateřská škola J.A. Komenského

Aktualita: DRUHÁCI V PROSINCI

Datum: 06.12.15

V pondělí 30. listopadu jsme navštívili výstavu betlémů. Betlém neboli jesličky jsou vyobrazení Svaté rodiny s právě narozeným Ježíškem, který leží v jesličkách. Na výstavě bylo velké množství krásných betlémů, pocházejících z Nivnice.

Ve středu 2. listopadu naše 2. třída navštívila hasičskou zbrojnici. Žáci si mohli prohlédnout hasičské auto, jehož vybavení je na vysoké úrovni, a místní hasiči jsou tak připraveni řešit mimořádné události. Dále si žáci zopakovali nejdůležitější telefonní čísla a dozvěděli se o patronu hasičů svatém Floriánovi.

Láska stvořila hasiče. Chodíme tam, odkud jiní utíkají. Našim osudem je bolest a utrpení druhých. Nikdo z nás neví, jestli do služby neodchází naposledy, jestli se vrátí domů ke své rodině. Byli jsme vychováni ovládat sami sebe, strach a nejistotu druhých. Jsme často pro ně ti poslední, kteří mohou pomoci. Ta poslední naděje.

Ve čtvrtek 3. prosince byla naše celá škola plná andělíčků.

Vzduch je plný andělíčků,
třpytí se a křídly šumí,
každý zpívá haleluja,
krásně, jak jen anděl umí.

V pátek 4. prosince jsme na ulici

uviděli bílý plášť a hned kluci, uličníci, křičí:

„To je Mikuláš.“

Žádné komentáře

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.

© 2020 ZŠ Nivnice | Administrátoři.cz
Mapa stránek