Aktualita: E-TWINNING PROJEKT NA DÁLKU

Datum: 02.06.20

Žáci 6. B třídy tento týden pomalu dokončují celoroční projekt v rámci E-twinningu. Jeho název „The book of the four seasons“ napovídá, že jsme se zabývali ročními obdobími. Po počátečním seznámení se s projektem jsme se pustili do díla. Každé období jsme zpracovávali trochu jinak:

• Podzim – psali jsme o naší třídě, jak se vydává na podzim na vycházku do Lipin
  • Zima – vymýšleli a upravovali jsme pohádku O 12 měsíčkách – akorát jsme to pojali trochu do moderna. Navzájem jsme si s partnery domalovali obrázky k příběhům.
  • Jaro – spolupráci jsme rozšířili – jeden z partnerů napsal začátek příběhu, druhý partner jej dokončil, třetí domaloval obrázek
  • Léto – vybrali jsme obrázek s letní tematikou a partner na něj vymýšlel příběh a obráceně – tady už jsme pracovali opravdu „na dálku“ – nejen s našimi partnery, ale také mezi sebou – díky koronasituaci a uzavření škol.

Ze všech příběhů vznikla přes web stránku storyjumper – ke každému ročnímu období jedna e-kniha.

Spolupráce a učení se navzájem probíhalo i prostřednictvím několika videí.

Postup, jak celý projekt probíhal, můžete zhlédnout na https://twinspace.etwinning.net/90022/home.

Věříme, že i tato zkušenost s cizím jazykem může být motivací pro žáky, aby rozšiřovali své znalosti. Projekt samozřejmě podporuje i počítačové dovednosti našich žáků.