Základní škola a mateřská škola J.A. Komenského

Aktualita: EUROPE READS – DNY DĚTSKÉHO ČTENÍ

Datum: 10.05.19

Podle průzkumů každý pátý patnáctiletý neumí dobře číst. Pravidelné čtení i předčítání jiným podporuje čtenářské dovednosti, má pozitivní vliv na utváření osobnosti každého člověka.

„Jen 15 minut čtení nahlas nebo pro radost každý den dělají obrovský rozdíl. Proto podporuji celoevropskou kampaň Europe Reads, jejímž cílem je inspirovat lidi ke čtení.“ Tibor Navracsics, evropský komisař pro vzdělávání.

Do tohoto projektu se zapojili žáci sedmého ročníku. Naše 7. B se rozdělila na tři skupinky a vyrazili jsme do mateřské školky. Dětem jsme připravili zábavné čtení s překvapením. Někteří hledali poklad, jiní našli nové kamarády v podobě medvídků, jiní vařili panu králi švestkové knedlíky. Jsme rádi, že jsme mohli našim mladším kamarádům číst. Moc se jim to líbilo a nám taky. Už teď se chystáme na další chvilky u knih.

Ani 7. A nezahálí – připravuje se na návštěvu nivnického charitního domu, kde bude předčítat pověsti z našeho okolí. Tak jim držte pěsti, ať se vše vydaří!

Žádné komentáře

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.

© 2019 ZŠ Nivnice | Administrátoři.cz
Mapa stránek