Aktualita: HODINY DĚJEPISU

Datum: 23.09.19

První hodiny dějepisu patří seznámení se s historickými prameny. Žáci zkoumali v hodině mince z různého období českých dějin. Zaměřili se na zkoumání velikosti, nápisů, dataci či panovníka, který nechal mince razit. Jako správní historikové jsme používali rukavice, abychom mince nepošpinili. Ty nejvzácnější kousky pamatující slavná období našich dějin byly chráněny ochranným sklíčkem s lupou.

V rámci práce s historickými prameny v hodinách dějepisu jsme se zaměřili na zkoumání mapy z roku 1518. Týmy historiků z různých koutů světa pracovaly dle instrukcí, hledaly a zjišťovaly fakta. Práce nebyla jednoduchá, neboť tehdejší čeština měla jiný pravopis a písmo. Navíc byla mapa nakreslena obráceně, než jsou dnešní moderní mapy. Přesto všechny skupiny došly ke zdárnému cíli.