Základní škola a mateřská škola J.A. Komenského

Aktualita: Informace č. 11_PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY NA SŠ

Datum: 24.03.20

Vážení rodiče, milí deváťáci,

MŠMT představilo plán, jak by mohly proběhnout jednotné přijímací zkoušky na střední školy pro školní rok 2020/2021. Hlavní informací je, že termín bude letos jen jeden a bude se odvíjet od data, kdy bude zrušeno krizové opatření vlády ohledně uzavření základních a středních škol. Jednotné přijímací zkoušky proběhnou NEJDŘÍVE 14 DNÍ PO UMOŽNĚNÍ ŽÁKŮM VRÁTIT SE DO ŠKOL. Obsah a forma přijímací zkoušky se nemění. Zatím stále platí, že by zkouška proběhla i ve společné části (tedy jednotná zkouška – z písemného testu z českého jazyka a literatury a písemného testu z matematiky). Oproti minulým letům budou zkráceny termíny pro vyhodnocení výsledků zkoušky, aby se uchazeči o studium dozvěděli výsledek co možná nejdříve. Ředitelé, kteří se rozhodli dělat i školní část přijímací zkoušky, stanoví jejich nové termíny v souladu s harmonogramem, který určí MŠMT.

                                                                                   Ředitelka školy

Žádné komentáře

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.

© 2020 ZŠ Nivnice | Administrátoři.cz
Mapa stránek