Aktualita: LESNÍ ŠKOLKA PODLE JANA AMOSE KOMENSKÉHO

Datum: 16.04.19

Myšlenka vyvést děti z budov do přírody, a tam je vzdělávat, není myšlenka moderní doby, ale sahá až k Janu A. Komenskému. Už on zavedl tzv. školy v přírodě nebo lesní školky (nikoliv v dnešním pojetí). Kdykoliv bylo hezké počasí, učitel měl vyjít se svými žáky ven, posadit se pod strom a tam učit.

Nivničtí pedagogové 1. stupně se svými žáky to dělají každoročně. V období růstu medvědího česneku, který je v okolí Nivnice hojně rozšířený, se vydávají na tzv. „Česnekovou výpravu“. Letos žáci 1., 2. a 4. tříd v přírodě poznávali veverky, zajíce, dravce, medvědí česnek, konvalinky a prozkoumali čelist srnce. Součástí Česnekové výpravy bývá i zdravá a velmi oblíbená svačinka – čerstvý chléb s máslem a medvědím česnekem. V přírodě chutná nejlépe!