Základní škola a mateřská škola J.A. Komenského

Aktualita: MASOPUSTNÍ VESELÍ A KARNEVAL VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Datum: 28.02.23

V I. oddělení jsme už týden před prázdninami zdobili třídu barevnými výtvory z krepáku, vymalovávali masopustní maškary a zároveň jsme se seznamovali s masopustem. Povídali jsme si o maskách, průvodu a hráli hry. Po prázdninách nás čekal karneval. Děti měly nachystané různé aktivity, skládání puzzle, chůzi po papírech, zpívání lidových písní, hledání koláčů a modelování z plastelíny. Karneval vyvrcholil taneční zábavou, děti tancovaly, hrály se hry s balónky a zpívalo se.

Žáci II. oddělení se připravovali na karneval celý únor. Vyráběli barevné dekorace, masky, plnili úkoly s karnevalovou a masopustní tématikou. Vše se neslo v duchu radosti, veselí a barev. Vyvrcholením byl samotný karneval. Žáci si přinesli kostýmy, občerstvení a program zajistila paní vychovatelka. Odpoledne plné zábavy, her, tance bylo milým zpestřením a zakončením měsíce února. 

Fašank v III. oddělení se neodehrával jen ve spojení se zpěvem, ale i ve spojení s ostatními tradicemi, které k tomuto svátku patří. Ve třídě panovala dobrá nálada, společně jsme vytvářeli plakát, který se dětem moc líbil. To vše bylo znát ze spokojených a usměvavých dětských tváří. Z masek nechyběl např. voják, policajt, čarodějka nebo taky hasič. Děti zpívaly tradiční fašankové písničky, tančily a celkově se dobře bavily. Za odměnu měly děti přichystány různé dobroty. V masopustní den jsme společně vytvořili příjemnou atmosféru.

Žádné komentáře

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.

© 2024 ZŠ Nivnice | Administrátoři.cz
Mapa stránek