Aktualita: MŠ – PŘÍBĚH O SOVĚ Z NAŠÍ ZAHRADY

Datum: 29.03.16

Na zahradě ve školce máme sovu. Většinou je sama, ale někdy s ní sedí na stromě i její brácha. Sova je bílošedá a má uši z peří. Proto se jmenuje kalous ušatý. Velice nás zajímalo, co dělá sova, když nejsme na zahradě. Tak jsme o ní nakreslili a někteří i napsali, příběhy:

„Sovička seděla na stromě a přiletěla k ní vrána, nečekaně. K sovičce i vráně se vyšplhala na strom i veverka. Zanedlouho přišel medvěd a skácel celý strom. Zvířátka přemýšlela, kde budou bydlet. Ze spadeného stromu nařezaly klády. Postavily si krásný dřevěný domeček.“

Tomáš Gazdík

„Prší, a sova je v domečku. A když prší, tak k tomu ještě sněží. Vylezla za ní veverka a papaly spolu oříšky, a pak za nimi přišel ještě pavouk. A jak pršelo, udělala se pod stromem velká kaluž a do ní přišel ještě mořský ježek. A jak pršelo a padaly ze stromu oříšky, pavouk prosil sovu a veverku, aby ho pustily do domečku a ony ho pustily. A to je všecko.“

Jožinek Charvát