Aktualita: NOVÉ APLIKACE BĚHEM ONLINE VÝUKY

Datum: 27.05.21

O tom, že byla distanční výuka náročná, asi nepochybuje nikdo. Snažili jsme se však dětem tento čas v hodinách jazyků zpříjemnit novými aplikacemi, které jsme zkoušeli.

Hráli jsme hry na slovíčka – quizlet live, zkoušeli jsme různé kvízy – wordwall.com, kahoot.com, žáci tvořili komiksy.

Společně jsme se mohli vysdílet, vyčmárat, vypsat  na jamboard,com. Také jsme tvořili slovní mraky nebo se učili hlasovat. Hráli jsme online verzi hry město – jméno – zvíře – věc.  A některými aplikacemi obohatili zase žáci nás – př. Animaze.

Pokoušeli jsme se propojit i mezipředmětové vztahy – vytvořit interaktivní mapu na padletu.

Rozmlouvali jsme postavičky.

Kódovali jsme úkoly nebo zadání. Schválně, jestli zvládnete rozluštit následující:

Zkrátka snažili jsme se výuku si zpříjemnit, jak se dalo.😊