Základní škola a mateřská škola J.A. Komenského

Aktualita: Okresní finále 42. ročníku Poháru rozhlasu – 20. 5. 2010 Uh. Hradiště

Datum: 09.06.10

Za špatného počasí se závodů zúčastnilo 13 škol z okresu UH a je dobré, že naši závodníci byli vidět. Soutěž je stavěna jako závody družstev, ale oproti minulým rokům byly zrušeny kategorie vesnických, městských a sportovních škol, což je pro naši školu  velká nevýhoda. Utkat  se s velkými školami a sportovními třídami, kde je dostatek žáků a rozšířená výuka Tv, je obtížné. A proto je třeba ocenit, když se naši sportovci umístí mezi nejlepšími, natož postoupí do krajského finále, ze kterého se posílají výsledky do Prahy, kde stanoví celorepublikové pořadí a nejlepší školy jsou pozvány na setkání vítězů. Do krajského finále postoupila dvě první družstva. Letos se to povedlo starším děvčatům, která skončila na druhém místě o chloupek za sportovní školou z Uherského Brodu a před Bojkovicemi. Pěkné, ale nepostupové třetí místo obsadily mladší žačky a na třetím místě také skončili po několika letech starší žáci. Na druhé místo chybělo vždy pouze pár bodíků. Mladším žákům se nedařilo a obsadili osmou příčku. Přesto se Nivnice stala druhou nejúspěšnější školou.