Základní škola a mateřská škola J.A. Komenského

Aktualita: Okresní finále 42. ročníku Poháru rozhlasu – 20. 5. 2010 Uh. Hradiště

Datum: 09.06.10

Za špatného počasí se závodů zúčastnilo 13 škol z okresu UH a je dobré, že naši závodníci byli vidět. Soutěž je stavěna jako závody družstev, ale oproti minulým rokům byly zrušeny kategorie vesnických, městských a sportovních škol, což je pro naši školu  velká nevýhoda. Utkat  se s velkými školami a sportovními třídami, kde je dostatek žáků a rozšířená výuka Tv, je obtížné. A proto je třeba ocenit, když se naši sportovci umístí mezi nejlepšími, natož postoupí do krajského finále, ze kterého se posílají výsledky do Prahy, kde stanoví celorepublikové pořadí a nejlepší školy jsou pozvány na setkání vítězů. Do krajského finále postoupila dvě první družstva. Letos se to povedlo starším děvčatům, která skončila na druhém místě o chloupek za sportovní školou z Uherského Brodu a před Bojkovicemi. Pěkné, ale nepostupové třetí místo obsadily mladší žačky a na třetím místě také skončili po několika letech starší žáci. Na druhé místo chybělo vždy pouze pár bodíků. Mladším žákům se nedařilo a obsadili osmou příčku. Přesto se Nivnice stala druhou nejúspěšnější školou.

Výsledky :

Starší děvčata (celkově):

 1. II. UB
 2. 2.      Nivnice
 3. Bojkovice

Jednotlivci :

60m – Tereza Šimčíková 2. místo

Výška – Petra Hladišová 3. místo

Dálka – Petra Lysoňková 2. místo

Koule – Kateřina Slámová 2. místo

Magda Sobotková 4. místo

Štafeta – 2. místo

Starší chlapci (celkově):

 1. Bojkovice
 2. Bílovice
 3. 3.      Nivnice

Jednotlivci:

60 m – Václav Josefík 3.místo

Výška – Štěpán Zámečník 4.místo

Dálka – Václav Josefík 3.místo

1500 m – Štěpán Zámečník 4.místo

Koule – Ondřej Lukeš 2.místo

Mladší děvčata (celkově):

 1. Bojkovice
 2. Sportovní UH
 3. 3.      Nivnice

Jednotlivci:

60 m – Bára Vykydalová 2.místo

Výška – Bára Smetanová 2.místo

Dálka – K. Zálešáková, B. Vykydalová 5.- 6.místo

Míček – Vendula Smetanová 4.místo

Mladší chlapci (celkově):

 1. Sportovní UH
 2. Větrná UH
 3. Bojkovice

     8. Nivnice

Jednotlivci:

Výška – Jiří Zdražil 1.místo

Dálka – Jiří Zdražil 2.místo, Pavel Pražan 3.místo

Žádné komentáře

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.

© 2024 ZŠ Nivnice | Administrátoři.cz
Mapa stránek