Základní škola a mateřská škola J.A. Komenského

Aktualita: OSLAVA 100. VÝROČÍ REPUBLIKY NA 1. STUPNI

Datum: 01.11.18

Oslava výročí Československé republiky ve druhé třídě začala návštěvou Sedlcké chalupy, kde se děti dozvěděly, jak lidé před 100 lety žili. Paní G. Mahdalová nám ukázala, jak lidé bydleli, kde spali, vařili nebo jak trávili večery vyšíváním či draním peří.

Po návratu do třídy si děti zahrály A-Z kvíz, kde si ověřily znalosti o naší republice. Na závěr jsme si povyprávěli o státních symbolech, poskládali si velký státní znak a kamarádi z páté třídy nám s houslovým doprovodem zazpívali českou hymnu.

Rytíři a princezny 4. B třídy si ke stoletému výročí založení republiky vyrobili nádherné interaktivní knihy – lapbooky. Najdou v nich nejen zajímavé informace, ale i luštěnky, kvízy, písničku, ale i pexeso osobností a spoustu omalovánek. Práce na knize malé badatele velmi bavila. 

Další bádání po stopách první republiky zavedlo žáky 4. A a 4. B do Luhačovic. Děti s hlubokým zájmem sledovaly výrobu luhačovických oplatků a pozorně naslouchaly poutavému vyprávění o výrobním postupu. Všechny děti si vyzkoušely ořezat oplatky, nakrájet trojhránky či výrobek dárkově zabalit. Na konci exkurze nás čekala megaochutnávka všech druhů vyráběných oplatků. Srdečně děkujeme firmě CLIP – Božena Jílková za úžasný, voňavý a lahodný zážitek!

Třída 4.B pokračovala prohlídkou prvorepublikového hotelu RADUN, kde nás provázel charismatický majitel pan Nesázal. Vysvětlil dětem funkcionalismus i samotnou filozofii vedení hotelu RADUN, od pana šéfkuchaře dostaly pravou belgickou čokoládu a melounovou lahůdku a seznámily se s paní Johanou Nesázalovou – vlídnou a laskavou duší hotelu. Děkujeme panu Nesázalovi i celému personálu za nevšední zážitek, který vykouzlil v srdcích dětí. 

V pátek 26. října v 5.třídě žáci oslavili 100. výročí založení republiky – připravili si projekty, zhlédli filmy, zazpívali hymnu a vytvořili velký plakát. Další pokračování nás čeká 15. listopadu.

Žádné komentáře

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.

© 2023 ZŠ Nivnice | Administrátoři.cz
Mapa stránek