Základní škola a mateřská škola J.A. Komenského

Aktualita: OSLAVA 100. VÝROČÍ REPUBLIKY NA 2. STUPNI

Datum: 01.11.18

V pátek 26. října proběhl na naší škole projektový den, zaměřený na 100. výročí založení republiky. Žáci se hravou a zajímavou formou přenesli v čase do dob vzniku Československa, prošli dobou první republiky, zažili zklamání našich předků z Mnichova, přiblížili si hrůzy nacismu i zločiny komunismu. Zhlédli dokumenty o dobách naděje pražského jara i vítězství demokracie během sametové revoluce. Pobavili se při krátkém tanečním čísle prvorepublikově převlečených deváťáků, které svými kostýmy podpořili i někteří vyučující.

Žáci domů odcházeli příjemně naladěni nejenom díky vidině dvou prázdninových dnů, ale věřme, že i díky množství prožitých zážitků, které je přiblížily dobám dávno minulým i těm ještě docela nedávným.

 

Ke 100. výročí republiky bylo vydáno další číslo našeho školního časopisu ČAPROŠ: ČAPROŠ_1_2018_2019

 

Už v říjnu za pěkného počasí jsme vytvořili živou vlajku.

Video: vlajka

Žádné komentáře

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.

© 2024 ZŠ Nivnice | Administrátoři.cz
Mapa stránek