Základní škola a mateřská škola J.A. Komenského

Aktualita: PODZIM U DRUHÁKŮ

Datum: 12.10.22

SKANZEN ROCHUS

V pátek 7. října se žáci druhých tříd vypravili do skanzenu Rochus, kde je čekal výukový program na téma „Dřevo je můj chléb.“ Pro žáky byla připravena různá stanoviště, kde jim zkušení odborníci přiblížili význam stromu jako zdroje obživy jak pro člověka, tak pro různé druhy živočichů. 

Také dětem představili zajímavé odrůdy ovocných stromů, které se dříve v našem kraji pěstovaly. Dále mohli žáci nahlédnout pod ruku zkušeným řemeslníkům, pro něž je dřevo hlavním zdrojem obživy, a také ochutnali různé ovocné pokrmy, včetně čerstvého jablečného moštu, který si sami zkusili vylisovat.

Děkujeme SRPŠ za zaplacení dopravy.

 

VÝSTAVA HUB

V pondělí 10. října se děti zúčastnily výstavy hub. Prohlédly si houby jedlé, nejedlé i jedovaté.

Žádné komentáře

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.

© 2024 ZŠ Nivnice | Administrátoři.cz
Mapa stránek