Základní škola a mateřská škola J.A. Komenského

Aktualita: PODZIM VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Datum: 28.11.22

V listopadu jsme v I. oddělení zavítali do pohádky „Ferda mravenec„. Čekalo nás plno dobrodružství. Nejprve jsme si Ferdu ztvárnili v papírové podobě, a poté vyrazili do lesíka za hřištěm, abychom mu postavili domeček z přírodnin. Některé děti vytvořily Ferdův domeček v zavařovací sklenici.

V dalších dnech jsme se zaměřili na brouky, Ferdovy kamarády, které na své dobrodružné cestě potkával. Děti poznávaly různé druhy brouků – kovaříka, zlatohlávka, tesaříka, chrobáka, mandelinku a roháče. V příběhu se nám objevili i motýli, a tak jsme se o nich něco dozvěděli a pár se jich i naučili.

Na podzim slavíme ve družině jak Halloween, tak svátek zemřelých. Nejprve jsme si s dětmi vyzdobily družinu papírovými příšerkami a druhý den měly děti připravena různá stanoviště, kdy si mohly vyzkoušet hod míčku do kbelíku, skoky do obručí na jedné noze, skládání puzzle a další aktivity.

Na svátek zemřelých neboli dušičky jsme si zapálili svíčku a tiše vzpomínali na blízké zemřelé. Taky si děti mohly vymalovat kreslenou svíčku, nebo poskládat svíčku z korálků a nechat si ji zažehlit. 

Žádné komentáře

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.

© 2024 ZŠ Nivnice | Administrátoři.cz
Mapa stránek