Základní škola a mateřská škola J.A. Komenského

Aktualita: PŘÍPRAVA NA VELIKONOCE

Datum: 31.03.23

Měsíc březen se v pracovních činnostech u žákyň 7. ročníku nesl v duchu přípravy na Velikonoce. A jak jinak se připravit než něčím dobrým do žaludku.

Holky pekly slané a sladké dle svého vlastního nápadu. 

Další týden se školou linula opět sladká vůně. Dívky se věnovaly přípravě tradičního velikonočního pokrmu – jidášů, které symbolizují zradu, protože Jidáš za 30 stříbrných zradil Ježíše. Jidáše se nejčastěji pečou ve tvaru provazu jako připomínka jeho oběšení. Na závěr se ještě horké potírají medem, což symbolizuje plodnost a hojnost – typické pro jaro.

Žádné komentáře

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.

© 2024 ZŠ Nivnice | Administrátoři.cz
Mapa stránek