Základní škola a mateřská škola J.A. Komenského

Aktualita: PROJEKTOVÝ DEN – 17. LISTOPAD

Datum: 22.11.19

V pátek 15. listopadu jsme na druhém stupni cestovali v čase. Ráno jsme se probudili do listopadových událostí roku 1989. A jak to vypadalo před třiceti lety? To jsme se snažili našim žákům ukázat. Každý z vyučujících volil svou vlastní cestu a vznikla tak pestrá paleta činností, které měly dýchat v rytmu významného mezníku v našich dějinách. Žáci nakoukli do života nejvýraznější osobnosti sametové revoluce, zaposlouchali se do hudební scény této doby, své znalosti prověřili v různých šifrách, kvízech, mohli si zkusit přijímací zkoušky, na chodbách potkávali učitele omládlé o třicet let.

Ale tím nejcennějším bylo povídání přímých účastníků těchto událostí, naše pozvání přijala paní Ivana Hladišová a poutavě vykreslila dění v Nivnici, druhým hostem byl pan Mgr. Aleš Kapsa, který se zúčastnil pražských demonstrací. Během těchto vzpomínek žáci ani nedutali a věříme, že se nám podařilo malinko pod pokličku neobyčejných chvil neobyčejného národa nahlédnout.

Kéž myšlenka Václava Havla, že Dějiny nejsou přece „jinde“! Jsou tady, děláme je my všichni…; naše každodenní dobré či špatné počínání je jejich konstruktivní součástí; život není vně dějin a dějiny nejsou vně života.“vede k přemýšlení a k opravdovému žití.

Žádné komentáře

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.

© 2024 ZŠ Nivnice | Administrátoři.cz
Mapa stránek