Základní škola a mateřská škola J.A. Komenského

Aktualita: PROJEKTOVÝ DEN – NEMOCNICE UH, LET KUNOVICE

Datum: 17.12.19

Naši deváťáci se 4. prosince zúčastnili projektového dne. Hoši navštívili závod Aircraft Industrions a.s. (LET) Kunovice se svou střední leteckou školou a děvčata Nemocnici v Uherském Hradišti.

Let Kunovice

Chlapci se seznámili s výrobou letadel od prvopočátku až do finální podoby letadla typu L – 401. Pod vedením odborníka si vyzkoušeli opravu jednotlivých částí letadla. V dílnách přilehlého učiliště si správným pracovním postupem vytvořili výrobek, který si nechali na památku. Projektový den se vydařil a snad otevřel některým našim deváťákům nové možnosti ve svém profesním vzdělání.

Nemocnice Uh. Hradiště

Nejprve nás seznámil pan Gazdoš s nemocnicí a byly jsme mile překvapeny, co jsme se všechno dozvěděly. Potom nás sestřička Nováková naučila, jak se mají správně mýt ruce a jak se má provádět hygiena rukou, kterou jsme si následně zkontrolovaly pod UV lampou. Další program, co následoval, byla prohlídka nového dětského oddělení v budově B, kde jsme si prošly ambulancí i lůžkovými pokoji. Nejpěknější zážitek byl, když jsme rozdávaly balíčky s perníčky dětem na pokojích a tím napodobily tak trochu Mikuláše. Posledním bodem našeho programu byla exkurze do laboratoří na transfúzním oddělení nemocnice, kde jsme mohly vidět proces od oddělování krevní plazmy, krevních destiček a červených krvinek až po zamrazování těchto výrobků. Tam jsme si taky vyzkoušely, jak se zavádí injekční stříkačka do umělých žil a určování krevních skupin A, B nebo 0. Dnešní výlet jsme si hodně užily a odměnou nám zůstávají zážitky jak z nemocnice, tak i z vánočních trhů na náměstí v Uherském Hradišti.

Žádné komentáře

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.

© 2023 ZŠ Nivnice | Administrátoři.cz
Mapa stránek