Základní škola a mateřská škola J.A. Komenského

Aktuality

UKONČENÍ NÁRODNÍCH OSLAV J. A. KOMENSKÉHO

Datum: 17.11.22

Dne 15. 11. 2022 byly zakončeny Národní oslavy J. A. Komenského v koncertním sále Pražské konzervatoře. Slavnostní večer zahájil ministr školství Vladimír Balaš. Ředitelka NPMK J. A. K. Markéta Pánková shrnula tříleté období odborných národních i mezinárodních akcí, konferencí a seminářů pořádaných významnými vědeckými a kulturními institucemi. V průběhu prezentace byla oceněna aktivní práce nivnické školy a jarní oslavy „Nivnice žije Komenským“, které jsme v rámci projektu „Cesta za J. A. Komenským“ v ZŠ Nivnice realizovali. Událost byla zakončena koncertem „Pocta Komenskému“.

NOVÁ CVIČNÁ KUCHYŇKA

Datum: 10.11.22

I naše školní cvičná kuchyňka dostala po velké rekonstrukci svou závěrečnou podobu. Rozšířila se pracovní plocha, vše je nové a čisté. Vaření nám půjde jistě od ruky.

Děvčata z 8. ročníku se chopila první akce v nové kuchyňce a připravila cuketovou směs            na topinky.

31. 10. 2022 – PŘEKVAPENÍ!

Datum: 31.10.22

Velké překvapení čekalo na žáky v pondělí po podzimních prázdninách. Hlavní schodiště v budově horní školy jsme rozveselili barevnými polepy s učivem.  

21. 10. 2022 – IMATRIKULACE

Datum: 22.10.22

V pátek 21. října se o velké  přestávce konala imatrikulace žáků, kteří byli zvoleni do školního parlamentu. V úvodu slavnostního aktu zazněla hymna, potom žáci složili slib, podepsali dohodu o spolupráci se školou a obdrželi certifikát člena parlamentu ZŠ Nivnice. 

PODZIMNÍ SKLIZEŇ ÚRODY

Datum: 11.10.22

Během pracovních činností se hoši šestého ročníku zapojili do sklizně rajčat, která jsme vypěstovali ve vyvýšených záhonech na školní zahradě. 

4. 10. 2022 – SETKÁNÍ SE ZÁSTUPCI SŠ

Datum: 11.10.22

Jakou střední školu si vybrat? To je otázka, kterou si kladou žáci devátého ročníku a jejich rodiče. Aby měli své rozhodnutí jednodušší, přijeli do naší školy zástupci středních škol z okolí, aby prezentovali obory vzdělávání, které jejich střední škola poskytuje. Účast byla velká.

© 2022 ZŠ Nivnice | Administrátoři.cz
Mapa stránek