Základní škola a mateřská škola J.A. Komenského

Aktualita: ŠKOLA HROU – CELOROČNÍ PROJEKT

Datum: 26.06.19

Ve výtvarné výchově se v tomto školním roce osmé třídy názorně seznamovaly s dějinami umění v duchu zásady „učitele národů“ Jana Amose Komenského.

Žáci si prošli dějinami českého i světového výtvarného umění od pravěku až po modernu. Seznámili se se známými i méně známými osobnostmi a prakticky si vyzkoušeli některé techniky z daného období, např. kresby starověkého Egypta, iniciála a středověké písmo (přepisování knih ve středověkých klášterech), renesanční „sgrafito“, benátské masky, gotická vitráž, mozaiku, přenesení malby pomocí čtverečkové sítě, portrét ve stylu pop artu, koláž atd. 

Žádné komentáře

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.

© 2019 ZŠ Nivnice | Administrátoři.cz
Mapa stránek