Aktualita: SNĚHULÁCI PRO AFRIKU

Datum: 10.02.14

Naše škola se rozhodla zapojit se do projektu Sněhuláci pro Afriku, jehož cílem je pomoci dětem v Africe dostat se ke vzdělání. Akci organizuje pod záštitou ministra školství nezisková organizace Kola pro Afriku, obecně prospěšná společnost, ve spolupráci s Gymnáziem, Ostrava-Hrabůvka, p.o. Nejedná se o akci, při níž by se jen vybíraly peníze, ale pomoc se zde uskuteční formou hry a zábavy.

Cílem této akce je postavit co nejvíce sněhuláků, přičemž forma pomoci organizaci Kola pro Afriku spočívá v tom, že se bude vybírat startovné za každého sněhuláka ve výši 50 Kč. Společnost Kola pro Afriku, o níž si bližší informace můžete přečíst na www.kolaproafriku.cz, shromažďuje v naší republice starší a nepotřebná kola od různých dárců, tato kola jsou opravována a budou poslána dětem do Afriky na cestu do školy. Projekt Sněhuláci pro Afriku pomůže vydělat peníze na přepravu kol.

Věříme, že Vás projekt zaujal a naši školu v jeho realizaci podpoříte. Oficiální termín akce je zatím posunut na neurčito, čekáme, až nasněží.

První sněhuláci už ale stojí: