Aktualita: Únor 2010 – OLYMPIJSKÉ HRY VE 4. TŘÍDĚ

Datum: 05.02.10

Tak jak celý svět sledoval dění na letošních zimních olympijských hrách, se stejným zájmem prožívaly děti i své olympijské hry ve třídě, které trvaly po celou dobu zimních olympijských her. V dětské olympiádě nešlo jen o porovnání fyzických sil a sportovní zdatnosti. Cílem dětských her bylo seznámit děti s tím, co to vlastně olympiáda je, dozvědět se o ní co nejvíce informací a hlavně přivést děti k aktivnímu vnímání celého sportovního klání.

Všechno začalo 15. února, kdy se děti dověděly o vzniku a historii her, o olympijských symbolech, přísaze a o všem, co je spojeno se slavnostním zahájením her. Potom si každé dítě vylosovalo jeden barevný proužek symbolizující barvu jednoho světadílu na olympijských kruzích. Tím se děti rozdělily do pěti skupin a staly se tak členy týmu bojující za daný světadíl.

Následující den se konalo velké sportovní klání na školním kluzišti. Na sportovišti jsme zavěsili vytvořené olympijské kruhy, nominovaní sportovci si na stadionu předávali zapálenou olympijskou pochodeň a pak jsme zapálili olympijský oheň. Bylo vyhlášeno pět disciplín – rychlobruslení, jízda na bruslích vzad, slalom na bruslích, střelba puků do brány a slalom s hokejkou a pukem. Na závěr bylo vyhlášeno pořadí v jednotlivých disciplínách a jejich vítězové dostali sladkou odměnu.

V dalších dnech týmy soutěžily v malbě sportovních disciplín na zimní olympiádě, v kvízu s otázkami týkajících se olympijských her a ve sledování a zapisování našich sportovců a jejich výkonů na olympiádě ve Vancouveru. Děti se staly i návrháři olympijských medailí.

Vítězné týmy získaly medaile a sladké odměny. Celý projekt se velmi vydařil a děti si odnesly nejen příjemné zážitky, ale i spoustu vědomostí o největším sportovním klání.