Základní škola a mateřská škola J.A. Komenského

Aktualita: ZÁLOŽKA DO KNIHY SPOJUJE ŠKOLY

Datum: 21.11.18

Česko-slovenský projekt Záložka do knihy spojuje školy  se u nás realizuje už druhým rokem. Na projektu jsme začali pracovat loni a i v souvislosti s oslavami 100. výročí  založení republiky nám letos doplňoval již rozběhnuté akce. Napříč ročníky si vysvětlujeme společné i rozdílné znaky českého a slovenského jazyka, hovoříme o společné historii, čteme slovenské texty, přibližujeme našim dětem významné slovenské osobnosti.  Seznámili jsme se např. s příběhem Jánošíka. Přiblížení se žákům vybrané slovenské školy se děje pomocí výměny záložek do knihy, které děti samy vyrábějí. V příloze naleznete některé odeslané výrobky našich dětí a na oplátku nám dorazil balík s výrobky dětí ze slovenské školy v Kľačanech.

Diplom: Diplom_Cesko-slovensky_projekt_Zalozka_do_knihy_spaja_skoly_2018

Žádné komentáře

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.

© 2020 ZŠ Nivnice | Administrátoři.cz
Mapa stránek