Aktualita: 14. 6. 2012 – PASOVÁNÍ NA ČTENÁŘE

Datum: 19.06.12

Ve čtvrtek 14. června proběhlo v tělocvičně dolní školy pasování prvňáčků na čtenáře. Děti se svými rodiči, sourozenci, ale i babičkami a jinými příbuznými se v tento den odpoledne sešly v tělocvičně, kde třídní učitelky připravily malou zkoušku, zda se z malinkých dětí, které v září se strachem poprvé stály před školou, stali opravdoví čtenáři.

Děti byly rozděleny do skupin a měly plnit zadané úkoly. Děti předvedly, že bez problémů přečtou psací i tiskací písmo, že rozumí čtenému textu a taky umí text doplnit. Předvedly rodičům, jak pracujeme s interaktivní tabulí, ale taky společně zazpívaly písničky.

Vyvrcholením odpoledne bylo samotné pasování na čtenáře samotným panem králem z Písmenkova. Děti splnily všechny úkoly bez nejmenšího problému a za odměnu dostaly nejen pasovací listinu, ale i sladkou odměnu v podobě malého písmenkového dortíčku.