Aktualita: 26. 1. 2017 – NICHOLAS WINTON – SÍLA LIDSKOSTI

Datum: 26.01.17

Ve čtvrtek 26. ledna žáci 2. stupně zhlédli film „Nicholas Winton – Síla lidskosti“, který jako jediný z českých filmů je nositelem prestižní světové ceny International Emmy Award, Oscar v oblasti dokumentárních filmů.

Po projekci dramaturg a vedoucí projektu Wintonovy děti Zdeněk Tulis nastínil život tohoto odvážného člověka, který poslechl intuici a začal rychle jednat v zachraňování neznámých dětí.  Jeho příklad by měl být pro každého životním vodítkem – nebýt lhostejný. Kromě zájmu o druhé je prý dobrým receptem na dlouhověkost každých dvacet minut se pořádně zasmát.

Na závěr žáci dostali úkol: pomoci objevit nějaké ztracené Wintonovo dítě. O celém projektu lze více zjistit na www.wintonfilm.com.

Vstupné žákům zaplatila Nadace Dr. Kachníka, cestovné SRPŠ. Děkujeme.