Aktualita: 5. – 16. 11. 2018 – BOBŘÍK INFORMATIKY

Datum: 21.11.18

Na škole proběhla celonárodní informatická soutěž pro žáky základních a středních škol Bobřík informatiky.

Každý soutěžící řešil u počítače ve škole elektronický test s 15 otázkami. Bobříka lze ulovit dosažením určitého počtu bodů při testu. Nejde při tom o prokázání mrštnosti nebo odvahy, ale o prokázání důvtipu, schopnosti přemýšlet a rozumět světu počítačů.

V kategorii Mini (4. a 5. ročník) zvítězili s plným počtem bodů David Machalík a Dominik Škrabálek, třetí místo obsadila Katka Juráková, všichni z 5. třídy. V této kategorii jsme měli 18 úspěšných řešitelů ze 44 soutěžících.

V kategorii Benjamín (6. a 7. ročník) zvítězil Jakub Karlík, druhá byla Nela Matrasová a třetí místo obsadila Barbora Sahajová (všichni ze 7. třídy). V této kategorii jsme měli 9 úspěšných řešitelů z 84 soutěžících.

V kategorii Kadet (8. a 9. ročník) zvítězil Ladislav Dufka z 9. třídy, na druhém místě se umístila Kateřina Strommerová z 8. B a na třetím Karolína Burešová z 9. třídy.

Všem gratulujeme.