Aktualita: 8. 10. 2010 – EXKURZE DEVÁŤÁKŮ

Datum: 10.10.10

Jako každoročně se žáci devátých tříd naší školy zúčastnili exkurze na Střední průmyslové škole v Uherském Brodě, která letos připadla na 8. říjen.

Deváťáci se nejprve shromáždili v přednáškové místnosti, kde se jich ujal zástupce ředitele školy Ing. Petr Matěk, mimochodem nivnický rodák. Velmi podrobně je seznámil se studijními a učebními obory, s možnostmi uplatnění na trhu práce, s provozem školy a různými aktivitami týkajícími se studia na SPŠ.

Poté následovala prohlídka některých provozních hal Slováckých strojíren, se kterými škola velmi úzce spolupracuje a které tato firma intenzívně podporuje.

Nejzajímavějším zážitkem exkurze byla bezpochyby prohlídka Centra pro výuku hi-technologií, jehož provoz byl zahájen za účasti premiéra a zástupců Zlínského kraje 10. září t. r. Moderní interiér a špičkové technické vybavení žáky velmi zaujaly. Největší ohlas měla projekce virtuální reality ve 3D, která ukázala široké možnosti uplatnění výuky jednotlivým oborům na nejvyšší úrovni.

Exkurze splnila svůj účel, určitě se mnozí žáci naší školy v příštím školním roce ve škole objeví jako její studenti.