Aktualita: AKCE V MATEŘSKÉ ŠKOLE

Datum: 22.05.13

Naše pátá Noc s Andersenem připadla na 5. dubna. Tento svátek knih jsme začali slavit už ve středu návštěvou místní knihovny. Tam nás paní knihovnice seznámila s životem H. Ch. Andersena a některými jeho pohádkami. Letošním tématem byly KOUZELNICKÉ POHÁDKY, takže následoval i úryvek z knihy Zdeňka Adly Kouzelníkova zahrada.

Páteční nocování začalo v 18 hodin a třídu nám zaplnilo 33 kouzelnic a kouzelníků. Hned na úvod jsme si udělali společnou fotku a mohl začít program. Důležitým bodem bylo samozřejmě pasování do řad kouzelníků. Každý dostal speciální kouzelnické jméno. Pak jsme se mohli zúčastnit kouzelnického vystoupení. A jako správní kouzelníci jsme si vyrobili i svého kouzelnického „mazlíčka“. Dalším bodem programu byla četba pohádky Kouzelný oblázek, kterou nám nepřišel přečíst nikdo jiný než naše paní starostka. Na správném nocování ve školce nemohla chybět diskotéka, po které už následovala jen večeře a pomalé ukládání do postýlek. Pro krásné sny dostal každý pod polštář kouzelné bylinky a mohla začít poslední pohádka před usnutím…

Letošní Den Země jsme ve školce oslavili hned dvakrát. V pondělí 22. dubna jsme absolvovali cestu s úkoly, po jejichž úspěšném splnění jsme hledali a našli sladký poklad. V úterý jsme pak vyrazili do Uherského Brodu do Hvězdárny, kde pro nás byl připravený program o naší Zemi. Děti ukázaly, že se za své znalosti nemusí vůbec stydět, a odměnou jim byla pohádka o vesmíru.

Ve středu 15. května se nám konečně podařilo uskutečnit kouzelnické představení, které bylo už dvakrát kvůli nemocnosti dětí přesunuto. Kouzelník Waldini k nám přijel z Břeclavi a děti překvapil různými triky. Obecenstvo hlasitě tleskalo hlavně svým spolužákům, kteří při kouzlení pomáhali.