Aktualita: CHARITATIVNÍ PRODEJ VÁNOČNÍCH HVĚZD

Datum: 06.12.13

Letos nivnická škola zakoupila celkem 185 vánočních růží a odevzdala tedy 18 500,- Kč. Děkujeme všem, kteří přispěli.

„Zvýšená teplota, kašel, rýma u malých dětí v nás hned vyvolají obavy, lékař předepíše lék, týden klidu a my si vydechnem. Jen někdy následuje další vyšetření a čekání na výsledky. Snad jedno z nejhorších slov je leukemie, zvlášť když je to u malých dětí. Ze začátku se to bojíte vyslovit, pak se s tím učíte žít. Po zkušenostech, které byly velmi bolestivé, jsem ráda, že Sdružení Šance pomáhá překonávat toto těžké životní období. Prostředí Onkohematologického oddělení v Olomouci, na kterém se tyto děti léčí, už při vstupu nepřipomíná nemocnici, kde budou trávit dlouhou dobu: vesele vymalované chodby a vkusně zařízené pokoje jsou důležité pro psychiku dětí i maminek, které se uzavřely a nechtějí o své bolesti mluvit. Na oddělení docházejí nadací placené lektorky a vyrábí se tam různé věci z keramiky, korálků, pohlednice a další zajímavé věci. Děti najdou kamarády a hlavně maminky se zabaví, mají nové nápady a mezi ostatními maminkami se zklidní, když vědí, že jejich dítě mělo taky potíže a už je líp. Při této činnosti zapomenou na starosti, které jsou, a ne malé. Pokud jsou v rodině dvě děti, rodina se rozdělila, platí se pobyt v nemocnici. Nadace platí pobyt v nemocnici po dobu 90 dní, velmi oblíbené jsou zimní a letní dětské tábory dětí, které po léčbě hradíme, děti se velmi těší na své kamarády, je zde lékař i sestra. Děti se tu učí znovu smát, třeba při oslavě narozenin dětí a oslavě při vyléčení, což je z 92 % případů. To jen krátce z toho, co pro děti děláme. Za to všechno patří dík vám všem, kteří vánoční růži prodáváte, vám všem, kteří si tuto květinu koupíte, za každým kvítkem je dětský úsměv. V předvánočním čase, až bude květina stát na vašem stole, ať přinese radost vám všem a nemocným dětem víru, že se vrátí ke svým rodinám. Děkuji všem.“

Zdena Wasserbauerová, Sdružení Šance